niedziela, 26 maja 2013

Dopracowywanie strategii : maksymalizacja zysku

Strategia - doprecyzowanie założeń w celu podniesienia zyskowności.


Witam szanownych,

Strategia- w moim osobistym rozumieniu (bo definicji jest pewnie tysiące- ALE TA JEST MOJA ! :)
... więc strategia jest modus operandi zbudowanym na najbardziej skutecznych elementach operacyjnych.
Strategia powinna ewoluować i być uzupełniana o nowe elementy wynikające z aktualnej sytuacji.

W moich działaniach przyjąłem strategię dywidendową - czyli inwestowania w spółki wartościowe długoterminowo aby korzystać na zaufaniu jakie w nich pokładam - co roku... i to się nie zmienia..

Jednak okres dywidend kończy się w większości w okolicy sierpnia max - oczywiście są wyjątki.. niemniej tak jest w większości.
Pozostaje więc pytanie co zrobić z systematycznymi przelewami w okresie gdy na dywidendy możemy liczyć dopiero w kolejnych latach - za wieeele miesięcy.

Opcje są dwie : możemy kontynuować strategię dywidendową i w nadziei na trafienie firm które w przyszłości będą wypłacały, kupować właśnie ich akcje- lub też , dokupować akcje już posiadanych spółek dywidendowych pod przyszłe wyniki.
Ok- ale zwrot z tych inwestycji w postaci dywidendy, wzrostów przed wynikami za cały rok (najsilniejsze) zobaczymy za kilka miesięcy.

Alternatywą jest - zainwestowanie kapitału w spółki które technicznie mogą wzrosnąć w krótkim okresie.
Jeśli pójdziemy tą droga mam szansę (trzeba pamiętać o ryzyku straty) , na wygenerowanie większego kapitału na przyszłe długoterminowe zakupy akcji dywidendowych - więc wsparcie głównej idei przyświecającej portfelowi.

Podsumowując: 
styczeń- sierpień : koncentracja na spółkach dywidendowych i reinwestowanie otrzymanych dywidend w kolejne długoterminowe zakupy
wrzesień- grudzień : kumulacja kapitały i gra pod wzrosty krótkoterminowe z celem w postaci krótkiej realizacji zysków i silniejszego wejścia w akcje dywidendową w kolejnym roku = większy zwrot z inwestycji długoterminowo.

... bo strategia jest jak nieoszlifowany diament - zyskuje w czasie i pod uważnym okiem rzemieślnika.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał SankowskiBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...