piątek, 9 sierpnia 2013

Wyczekiwana informacja- aktywa TFI na lipiec 2013 - JUŻ JEST!

Aktywa TFI za lipiec 2013- dobre informacje potwierdzają trend!


Szanowni,

Jak co miesiąc serwis Analizy Online, oraz Izba Zarządzających Funduszami Inwestycyjnymi, przygotowują raport o stanie tegoż sektora i jego zmianach w aktywach w ciągu mijającego miesiąca. W tym przypadku na lipiec.

W powyższej, suchej i pompatycznej informacji nie było by kompletnie nic wartego uwagi .. gdyby nie fakt że to już 14 z rzędu miesiąc wzrostów! HA! 

Otóż, zgodnie z raportem (link ten oto: Raport), tym razem odnotowaliśmy wzrost na 1,7% , osiągając tym samym poziom 169 mld zł zgromadzonych w TFI.

Większość wzrostu należy przypisać dobremu zarządzaniu i zyskom poszczególnych funduszy.
Niemniej, to co mi osobiście najbardziej interesuje to saldo wpłat, oraz rodzaje funduszy na jakie te pieniądze w większości poszły.
Z punktu widzenia giełdy i rozwijającej się jej popularności - to najważniejsza informacja raportu
(większe przelewy do funduszy akcyjnych, oznaczają większą skłonność do ryzyka- a ta przekłada się na zakładanie rachunków maklerskich oraz inwestycje giełdowe) .

Jak było w lipcu? 

Bilans wpłat jest dodatni i wyniósł w tym miesiącu +0,9 mld zł, co jest równe trzeciej części przyrostu kapitału ogólnie.
Informacja na która czekałem to ta, iż zarówno ze względu na inwestycje- jak i napływ kapitału, kategoria funduszy akcyjnych własnie w tym miesiącu wspięła się na 2 pozycję wśród najpopularniejszych segmentów - tuż za funduszami.. uwaga.. dłużnymi sic!
Masakra.. kto jeszcze trzyma pieniądze na obligacjach- ludzie w śpiączce ? Comon - trzeba stamtąd wychodzić i przenosić się na bardziej dynamiczne aktywa... pobudka kochani!

Pewnym kompromisem jest znaczący wzrost wśród funduszy mieszanych. 500 mln zł na plus - tyle przybyło w aktywach tego segmentu w lipcu i jest to największy wzrost od września 2010.
O tyle dobrze iż fundusze ją swoistą stacją przesiadkową miedzy obligacjami a akcjami - takie pól na pół.
Moim osobistym zdaniem, inwestowanie w takie coś to jak powiedzieć że jajko jest w połowie nieświeże..
Sądzę że trzeba działać bardziej zdecydowania i ostro. ale to ja.. każdy postępuje jak uważa.
niemniej- dobre jest to że choć część ludzi odważyła się na podniesienie poziomu ryzyka i przelanie choćby pewnego procentu kapitału na fundusze akcyjne..

Na dziś musi to wystarczyć- ale kierunek jest dobry.
Tak trzymać!

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...