czwartek, 13 lutego 2014

Fundusze inwestycyjne - kolejne wzrosty w styczniu

Szanowni,

Izba zarządzających funduszami i aktywami opublikowała kolejny miesięczny raport dotyczacy rynku funduszy inwestycyjnych.

W styczniu, wartość aktywów zgromadzonych w funduszach wzrosła do 189,8 mld złotych.

Zobaczmy więc który z typów aktywó uzyskał najwięcej nowych wpłat, przy minimalizacji ..wypłat i transferów do innych funduszy.


Analizując powyższe dane należy pamiętać, że ruchy obserwowane na funduszach do działaniami masowymi - wykonywanymi przez inwestujacy ogół społeczeństwa, często za posrednictwem doradców.

Cieszy, zwiększająca sie nadal dynamika akcji i absolutnej stopy zwrotu.
Dla mnie osobiście pewnym zaskoczeniem jest zwiększenie dynamiki wpłat do funduszy gotówkowych i pienięznych - w tej fazie cyklu kompletnie bym sie nie spodziewał takiego ruchu.
Mozliwe iz jest to spowodowane chęcią zabezpieczenia się przez turbulecjami na giełdzie w okresie wyników rocznych.
Te jednak powinny być pozytywne dla ogromnej większości.

Symptomatyczny jest zaś spadek aktywów zgromadzonych w funduszach ochrony kapitału - i to ponad 6% w ciagu jednego miesiąca. Możem to oznaczać stanowczą dcyzję o chęci zarobienia wiekszej kwoty, na bardziej ryzykownych instrumentach.

Osobiscie cieszy mnie również spadek aktywów na funduszach surowców. Dzięki- będzie taniej przy kupowaniu :)

Szanowni, zgodnie z ostatnimi wpisami, jestem gruntownie przekonany iz to z czym mamy obecnie do czynienia na giełdzie , i co potwierdzaja transfery do funduszy oraz udział inwestorów - to końcowa baza hossy i zbliżające się szczyty po których nastapi lawinowy, przepiękny spadek.

Inwestycyjnie, i akcyjnie, moim osobistym zdaniem warto więc jeszcze poczekać chwilę na dywidendy i nieco wzrostów i poszukać cichej przystani na kilkanaście nadchodzących miesięcy.
Wszytko po to , aby tuż po bessie móc ponownie zaczac kupować wybitnie tanie spółki i korzystać z wysokich wypład dywidend w nadchodzących latach.

Z poważaniem

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...