Szanowni,
Izba zarządzających funduszami i aktywami opublikowała kolejny miesięczny raport dotyczacy rynku funduszy inwestycyjnych.
W styczniu, wartość aktywów zgromadzonych w funduszach wzrosła do 189,8 mld złotych.
Zobaczmy więc który z typów aktywó uzyskał najwięcej nowych wpłat, przy minimalizacji ..wypłat i transferów do innych funduszy.
Analizując powyższe dane należy pamiętać, że ruchy obserwowane na funduszach do działaniami masowymi - wykonywanymi przez inwestujacy ogół społeczeństwa, często za posrednictwem doradców.
Cieszy, zwiększająca sie nadal dynamika akcji i absolutnej stopy zwrotu.
Dla mnie osobiście pewnym zaskoczeniem jest zwiększenie dynamiki wpłat do funduszy gotówkowych i pienięznych - w tej fazie cyklu kompletnie bym sie nie spodziewał takiego ruchu.
Mozliwe iz jest to spowodowane chęcią zabezpieczenia się przez turbulecjami na giełdzie w okresie wyników rocznych.
Te jednak powinny być pozytywne dla ogromnej większości.
Symptomatyczny jest zaś spadek aktywów zgromadzonych w funduszach ochrony kapitału - i to ponad 6% w ciagu jednego miesiąca. Możem to oznaczać stanowczą dcyzję o chęci zarobienia wiekszej kwoty, na bardziej ryzykownych instrumentach.
Osobiscie cieszy mnie również spadek aktywów na funduszach surowców. Dzięki- będzie taniej przy kupowaniu :)
Szanowni, zgodnie z ostatnimi wpisami, jestem gruntownie przekonany iz to z czym mamy obecnie do czynienia na giełdzie , i co potwierdzaja transfery do funduszy oraz udział inwestorów - to końcowa baza hossy i zbliżające się szczyty po których nastapi lawinowy, przepiękny spadek.
Inwestycyjnie, i akcyjnie, moim osobistym zdaniem warto więc jeszcze poczekać chwilę na dywidendy i nieco wzrostów i poszukać cichej przystani na kilkanaście nadchodzących miesięcy.
Wszytko po to , aby tuż po bessie móc ponownie zaczac kupować wybitnie tanie spółki i korzystać z wysokich wypład dywidend w nadchodzących latach.
Z poważaniem
Michał Sankowski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.