niedziela, 3 sierpnia 2014

Sylwia Jaśkiewicz - Milion w portfelu i nowe spółki pod inwestycje

Szanowni ,

Po poprzednim wpisie podsumowującym podejścia inwestorów profesjonalnych prezentowane w programie Milion w portfelu, chciałbym na moment skupić się na wyborach dokonanych przez Panią Sylwię i jej zespół..

Poniżej obecny i zmieniony skład portfela inwestycyjnego prowadzonego przez Panią Sylwię:

Źródło: Analizy.pl

Zgodnie z powyższym widzimy zwiększenie zaangażowania w Netię, Vindexus, CD Projekt i Medicalg oraz 7 nowych inwestycji. 

Wybrałem z nich kilka które moim zdaniem zasługują na największe zainteresowanie.Zgodnie z przyjętym kluczem doboru - staram się wybierać firmy z rosnącymi przychodami i zyskami brutto, najchętniej płacące dywidendę i dobrze sytuowane na rynku pod kątem obecnej wyceny. 
Poniżej krótka, i pobieżna analiza - zachęcam do dogłębnego spojrzenia na spółki samodzielnie. 

Zacznijmy od Vindexusa. 

Firma o której miałem przyjemność pisać już wielokrotnie -i pozytywnie. 
Od 2011 roku systematycznie większa zysk brutto na akcje i przychody. 
Własnie w roku 2011, spółka odnotowała swoja maksymalną cenę na poziomie 9,25 zł /akcja.
Od tamtego czasu zysk brutto spółki wzrósł o ponad 73% - zaś cena, kompletnie oderwana od realiów spadła do 5,6 zł. 
Istnieje więc istotny potencjał wzrostu o którym warto pamiętać. 

Medicalg

Spółka, która można określić mianem modelowej. Przychody i zyski rosną z roku na rok, zaś wedle słów Pani Sylwii - planowane są kolejne potężne zlecenia które sprawią iż kurs ma szansę notować nowe maksima. 

 

Spółka osiągnęła swoje maksimum  w lutym 2014 na poziomie 314 zł na akcje i od tamtej pory spadała do obecnych okolic 228 zł. Istnieje więc istotny potencjał wzrostu.

NG2 (CCC) 

Ostatnią z firm które chciałbym poruszyć to CCC. Wyniki firmy przez ostatnie lata były zawsze na plus - ale dość niestabilne w kategorii zysku brutto. Obserwowaliśmy istotny spadek w 2012 roku i 2009.
Jednocześnie, w oderwaniu od zysków- sprzedaż nieprzerwanie rosła z roku na rok pokazując realną siłę spółki do generowania przychodów.
Pozytywną informacją sa dobre wyniki za 2013 rok w odniesieniu do poprzednika - wzrosty za równo na sprzedaży jak i na zysku brutto.
Zostały one odzwierciedlone w podwyższonym kursie po ogłoszeniu wyników- sięgającym nawet 129 zł w kwietniu tego roku. W dalszym okresie nastąpił jednak spadek ceny do obecnych 109,8 zł
CCC jest firmą dużą, silną i obecną od wielu lat na Polskim rynku. Do 2012 roku wypłacała również dywidendę - jest więc szansa na powrót do tej strategii.

Osobiście, bardziej przekonują mnie do siebie dwie pierwsze spółki - wyglądają na głodne zysków i sukcesu, wyglądają na przyczajone w oczekiwaniu na odbudowanie koniunktury i ponowne wzrosty.

Zapraszam do dzielenia się waszymi opiniami.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał SankowskiBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...