poniedziałek, 29 grudnia 2014

Nierówność, rewolucja, widły i wściekły tłum ... oraz inwestowanie

Szanowni,

Dziś nieco o inwestorach i korzyściach jakie płyną z inwestowania - w konfrontacji z problemami jakie tworzą.

Co jakiś czas odwiedzam Ted Talks - szczególnie w kategorii ekonomi, ab zobaczyć o czym nowym mówi się w świecie najbardziej lotnych i innowacyjnych idei.

Temat, który wielokrotnie był poruszany podczas 2014 roku to temat nierówności w zarobkach, nierówności w zyskach i podejściu - tych najbardziej zamożnych.

Wnioski jakie wypływają z tych przemów można ująć w następujący sposób:

- jeśli różnica między najzamożniejszymi - a średnio zarabiającymi pogłębi się, robimy miejsce na mentalność socjalistyczną, i rewolucje.

- remedium na te różnice, i czymś co jednocześnie napędza gospodarkę jest po prostu podwyższanie płac robotników- którzy dalej- będą mieli więcej pieniędzy na wydatkowanie i cała gospodarka zyska zarówno na efektywności jak i na atrakcyjności regionalnej (będą do niej ściągać specjaliści z okolicznych miast, regionów, krajów- by zarabiać lepiej.

- inwestycyjnie - warto brać pod uwagę podwyższone koszty pracownicze, jako czynnik ściągający do naszej firmy lepszych ludzi, oraz podnoszący jej konkurencyjność na rynku i polepszający gospodarkę.

- paradoksalnie - firmy dobrze płacące swoim robotnikom, mogą wymagać więcej i są bardziej efektywne na rynku, maja mniejsza fluktuację pracowników i związane z nią przestoje lub spowolnienie świadczenia usługi, zapewniają większą ciągłość biznesową i bezpieczeństwo, słowem - są bardziej wartościowe, godne zaufania i stabilne  niż ich konkurencja tnąca koszty gdzie tylko jest to możliwe.

... ot kolejny czynnik który warto wziąć pod uwagę w wyborze firmy pod inwestycje.
Bardzo ciekawa wypowiedź - polecam.

Z poważaniem

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...