środa, 16 stycznia 2013

Strategia 2013

Strategia 2013 roku.


Jak wiecie dobór spółek jest kluczowy dla powodzenia wybranej strategii inwestycyjnej.
Najwazniejszy w nim jest klucz - sposób w jaki bedziemy je dobierać, wedle naszej oceny-  klucz dający mozliwie najlepsze efekty z inwestycji w dany walor.

Istnieją dwie podstawowe wartości dla inwestora, wynikające z włożenia gotówki w akcje, są nimi dywidenda i potencjalny wzrostu kursu akcji.
W idealnej sytuacji obie wartości rosną i dają możliwie maksymalny zwrot z inwestycji. 
Naszą rolą jako inwestorów jest tak dobrać spółki, i kupic je w takim momencie rynkowym- aby zmaksymalizować prawdopodobieństwo tych wydarzeń. 

Przejdźmy zatem do konkretów strategii.
Jest ona podzielona na priorytety - wedle których dokonuję zakupu.
Im mniejszy priorytet tym rozważania zakupu- są w dalszej perspektywie.

Innymi słowy: jesli nie ma dostepnych spółek wybieranych wedle priorytetu1,2,3 - analizuję priorytet 4

Przejdźmy więc do konkretów: 

Priorytet 1: 

1. Społki ze zwrotem kapitału zainwestowanego do max 5 lat posortowane od wielkości wypłaconej dywidendy, wypłacające dywidende min o d 3 lat. - wolniejszy zwrot ale stabilna dywidenda, ustawiam stop loss ale z duża tolerancją na wachania kursu.
2. Spółki najsilniejsze fundamentalnie a obecnie na swoich minimach. Zwrot do 5 lat, możliwie najdłużej notowane, max różnica do szczytu hossy w 2007 roku vs dzisiejszy kurs, stabilne zyski przez lata, wartosć ksiegowa stała lub rosnąca przez lata, ilość akcji bez zmian - papiery ryzykowne, ale z ogromnym potencjałem, ustawiam stop loss na małe wachania kursu, codziennie sledze kurs spółki i aktywnie reaguję.

Priorytet 2:

Spółki ze zwrotem kapitału w ciągu 10 lat,  posortowane od wielkości wypłaconej dywidendy, wypłacające dywidende min o d 5 lat. - wolniejszy zwrot ale stabilna dywidenda, ustawiam stop loss ale z duża tolerancją na wachania kursu.

Priorytet 3:

Społki technicznie wybijające się, posortowane po najwiekszej dywidendzie za 2012 rok - zakup na króko na wybiciu i najchetniej pod dywidendę, ustawiam stop loss

Priorytet 4:

1. spółki techniczne, wybijające się , bez dywidendy - zakup na króko, ustawiam stop loss

Okreslone w ten sposób inwestowanie powinno dac długookresowo możliwie najlepsze wyniki - tak w dywidendzie jak i na wzrostach kursów akcji.

Najlepszą sytuacją będą oczywiście spólki silne fundamentalnie, wypłacającą porzadną dywidende i z niskim obecnym kursem - i takich właśnie spółek wam i sobie serdecznie życzę. 


W następnym wpisie bedę dawał przykłady spółek wedle powyższego klucza.

Z poważaniem dla szanownych.

Michał sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...