piątek, 3 kwietnia 2015

Dywidenda w Kwietnie: MW Trade .. jeszcze warto?

Szanowni,

W kwietniu, 23-go dokładnie, nastąpi nabycie praw do dywidendy wypłacanej prze znaną wam skądinąd firmę: MW Trade.

Jest to spółka o której pisałem wielokrotnie n tym blogu i jednocześnie firma która notuje wzrastające zyski i przychody..

W roku obecnym spółka zanotowała bardzo dobre wyniki - najlepsze dotychczas w publikowanej historii, kurs zaś trzyma się nadal poniżej maksimów z roku ubiegłego.

Źródło: bankier.pl

Źródło: bankier.pl
Jeśli zastosowalibyśmy prostą logikę i ż zyski wyznaczają poziomy oscylacji kursu, na wykresie ceny jego akcji, to biorąc pod uwagę iz firma zanotowała rewelacyjne wyniki za rok 2014 - powinno być lepiej niż poprzednio.

Warto zauważyć ciekawą prawidłowość- poprzednio najlepsze wyniki były w 2013 roku - a mimo to, w trakcie trwania roku 2014 - wycena poszybowała z ponad 22 do ledwo okolicy 16 zł na akcję.

Dziś spółka notuje rekordowe wyniki- lepze od przedniego roku, oraz daje dywidendę która przy obecnych cenach stanowi około 5,4% inwestycji.

Jeśli poszlibyśmy tym tropem - to różnicą z dziś do maksimum z ostatniego roku wynosi bagatele 22% - co po zsumowaniu z dywidendą daje sporo.
Powyższe potwierdzają rekomendacje analityków i domów maklerskich.

Źródło: gieldowyradar.pl


Główne pytanie pozostaje- czy firma dojdzie do takiego kursu, oraz czy będzie w stanie powielać rekordowe wyniki co roku ?

Z drugiej strony, zerknąć na wyniki danych finansowych w odniesieniu do zadłużenia firmy.

Źródło: gieldowyradar.pl

Jeśli popatrzymy na rosnące zadłużenie ogólne można byłoby wyciągnąć wniosek iż firma idzie w kierunku pogarszania się tego wskaźnika.
W tym punkcie należy jednak przypomnieć iż spółka zajmuje się finansowaniem długu dla szpitali i innych ośrodków medycznych - stąd po części takie dane.. ale jeśli zajrzymy głębiej..

Źródło: gieldowyradar.pl

Jeśli popatrzymy na rachunek wyników - zarówno sprzedaż, jak i zyski netto rosną i jest to wiadomość pozytywna. Jednocześnie należy wiedzieć że rosną .. coraz wolniej - z roku na rok.
Po części jest to podyktowane konkurencja na rynku, po części samym rynkiem, po części dojrzałością firmy - niemniej dynamika spada- oto tabela pokazująca ten wskaźnik.

Źródło: gieldowyradar.pl

Na koniec, wskaźnik obrotu należnościami:

Źródło: gieldowyradar.pl

Zgodnie z definicją, wskaźnik ten pokazuje ie dni opływa od sprzedaży do otrzymania należności.
Tu mamy dobry- spadkowy trend, który mówi że pieniądze wracają do spółki szybciej - spadek z 1500 dni do 1000 dni.
Innymi słowy obserwujemy spadek średnich okresów kredytowania z około 4,2 lat na około 3 lata (dokładniej 2,8)  co jest pozytywne.

Jedno trzeba im oddać- są stali w wypłacaniu dywidendy i warto ten fakt szanować... choć nie jest to firma z przesadnie długą spuścizną w tym temacie.

Źródło: bankier.plA jakie jest wasze zdanie?

Z poważaniem

M

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...