niedziela, 21 kwietnia 2013

Pierwsza dywidenda i od razu 6,9%

McLogic: pierwsza dywidenda w tym roku w moim osobistym portfelu.


Szanowni,

Wpis krótki acz treściwy.
Zgodnie z tytułem, wpłynęła mi właśnie pierwsza dywidenda .. pomniejszona o podatek od moich trafnych decyzji - idący na poczet skarbu Państwa... ech..

MClogic, bo o tej firmie mowa właśnie wypłacił 2,5 zł na akcję.

Wśród ostatnich komunikatów Espi jest informacja o przejęciu przez Mclogic spółki Conselia, zajmującą się doradztwem It i strategicznymi wdrożeniami.

Spółka trzyma wysoki poziom zysku na akcję, i wartości księgowej na akcje (pomimo niestety spadków w porównaniu do 2011 roku.

W akcjonariacie spółki widnieją dwa TFI: Aviva oraz Legg Mason.
Co cieszy tym bardziej zarówno przewodniczący rady nadzorczej jak i jej członkowie, oraz członkini Zarządu spółki posiadają akcje spółki. Maja więc w tym swój osobisty interes aby w firmie działo się dobrze.

Na dziś spółka wykazuje trend spadkowy, niemniej mogła być to reakcja na zmiany w zarządzie które dokonały się w niedawnym czasie.

Spółka wytwarza oprogramowanie wspomagające zarządzanie firmą i analizę informacji. Działa na podobnym rynku co Asseco Polska.
Posiada 8 oddziałów w kraju wiec nie jest związana jedynie z jedną lokalizacją i może pozyskiwać klientów z różnych rynków.

W mojej ocenie ciekawa , na dłuższy czas i kolejne, podobnie hojne dywidendy.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał SankowskiBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...