niedziela, 27 października 2013

Fundusze Inwestycyjne - ważna zmiana w prawie

... została przegłosowana przez Sejm i obecnie podlega obradom Senatu. Proponowane wejście w życie 1 stycznia 2014.


Szanowni,

Miło mi poinformować o pozytywach dotyczących świata finansów.
Tym razem dotykają one ważnego dla bardzo wielu osób rynku funduszy inwestycyjnych i sprawy dziedziczenia ich jednostek.

Wedle przepisów, dziś, w momencie gdy spadkobierca odziedziczy jednostki funduszy inwestycyjnych, i będzie zechciał je sprzedać, cały kapitał traktowany jest jak jego zysk kapitałowy i tym samym od całości kapitału jest zmuszony zapłacić podatek dochodowy od zysków kapitałowych w wysokości 19%.
Co gorsza, sytuacja ma miejsce nawet w przypadku gdy fundusze wypracowały stratę.

Zmiana jaką obecnie przegłosował Sejm RP i jaka wchodzi pod obrady Senatu, ma zmienić ten stan rzeczy i pozwolić na odliczenie od podstawy opodatkowania, kosztów jakie nabywca poniósł w momencie ich kupna.

Innymi słowy, po wprowadzeniu zmiany, spadkobierca który odziedziczy jednostki funduszy inwestycyjnych, i będzie chciał je sprzedać, płacąc podatek od zysków kapitałowych będzie mógł odliczyć od jego podstawy zaksięgowane koszty nabycia- i zapłacić jedynie od części ponad nie - czyli zysku wypracowanego przez fundusze.

To bardzo istotna informacja dla wszystkich oszczędzających w ramach parasolowych funduszy inwestycyjnych, oraz posiadających obecnie jednostki Funduszy i pragnących budować na nich wielopokoleniowe powodzenie i lepszą przyszłość dla swoich rodzin.

Pozytywny impuls do inwestycji w fundusze i długoterminowego planowania 

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...