piątek, 21 listopada 2014

Profesjonalny Inwestor: Zacznijmy od trzęsienia ziemi i stopniowo zwiększajmy napięcie!


Wydawać by się mogło, że jakakolwiek konferencja inwestycyjna w obecnym czasie narażona jest na niemal pewna porażkę, marazm, nijakość i generalnie .. ględzenie bez wyraźnej pointy pod pręgierzem turbulencji na wschodzie wpływających na nasz Polski inwestycyjny mikroklimat.

Pan Paweł Szczepanik, otwierający konferencję „Profesjonalny Inwestor”, wydaje się kompletnie nie przyjmować powyższej atmosfery do świadomości – ba, udowadniać nawet iż jesteśmy w przededniu niesamowitych wręcz możliwości, i dla jasności- nie mówię tego z przekąsem.

Pierwsza z prezentacji, „Przegląd sytuacji technicznej 50 spółek z GPW” stała się – jak zazwyczaj w wykonaniu Pana Pawła, motorem napędzającym, inspirującym i dającym motywacje na cały dzień pozostałych wykładów. 

Z właściwą Panu Pawłowi dynamiką, usłyszeliśmy o trendach na indeksach zagranicznych i „powtarzanej przeze mnie od co najmniej 5 lat mantrze o 20 letniej hossie na giełdach USA”. Usłyszeliśmy o trendzie bocznym na GPW i powiązanej z nią sfrustrowana pasją- zarówno Pana Pawła, jak i większości inwestorów, oraz nadzieją iż może się wreszcie z niego uwolnimy .. choć może w dół… 

Usłyszeliśmy również o głównych kierowcach rajdu świętego mikołaja i ich następcach, wiążących nadzieję ze styczniowymi wzrostami. Krótko: „passion in motion” – sądzę że najlepiej oddaje sytuację.

Kolejne prezentacje zaprosiły inwestorów do tanga z zasadami podejścia fundamentalnego, technicznego i analizy branżowej na bazie sektorów It, energetycznego i windykacyjnego. Wprawdzie to wiedza określana jako „podstawowa”, niemniej warto pamiętać na jakiej konferencji jesteśmy – we’re talking about PROFESSIONAL INVESTOR, ladies & gentleman.

Można pogratulować podejścia, jasności przekazywanych informacji i aktywnej współpracy i odpowiadania na pytania uczestników. Ba – był moment gdy miałem wrażenie jakoby prezentacja – przeistoczyła się w prawdziwe warsztaty inwestycyjne.
Oby więcej takich chwil i prelekcji Panowie!

… ok , czas nagli – a tyle do wysłuchania/ zobaczenia -  wracam chłonąć wiedzę i dzielić się doświadczeniami z najlepszymi specjalistami od inwestycji na rynku.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...