sobota, 8 listopada 2014

Australijczycy i ich dywidendowa obsesja ...

Szanowni,

Dziś ma dla was dość egzotyczny i daleki geograficznie wpis- niemniej, nadal ciekawy.
.. a może właśnie dlatego ciekawy..

Australijczycy..
Trafiłem na wywiad w którym snuta jest opowieść o rozwiniętej gospodarce, nasyconej dobrami, wysokich kosztach pracy i towarów - i w związku z tym trudnych i kurczących sie perspektywach dalszego wzrostu.
W takiej gospodarce, firmy zaczęły rywalizować o względy udziałowców i klientów- nie kolejnymi akwizycjami czy rozwojem (bo oto trudno) ale właśnie dywidendami.

Jednocześnie powstaje pewien paradoks nakładający się na powyższą sytuacje gdyz najtrudniej jest wypłacać dywidendę gdy nie jest się firma inwestująca w rozwój. mniejszy rozwój - mniejsze zyski i mniejsza/ stabilna dywidenda.

Jednocześnie, w takich warunkach - sam rozwój jest kosztowny. Co zatem wybrać?

Co ciekawe, oczekiwanie wzrostu stóp procentowych, napawa rozmówców nadzieją - gdyz uwazają iż będzie to oznaka stabilizacji Państwa, oraz powinno przekonać firmy do bardziej ryzykownych inwestycji - a co za tym idzie, potencjalnie wyższych zysków i naturalnie - dywidend z nich płynących.

Jeden wywiad - tyle ciekawych informacji.Drugi wywiad który chciałem wam dziś przedstawić dotyczy samego wybielania dywidend.

Wedle słów płynących z poniższego przekazu, akcje dywidendowe i spółki dywidendowe, przebijaja swoimi zwrotami spółki nie dywidendowe - podczas ruchu bocznego, ruchu delikatnie wzrostowego oraz ruchu spadkowego - czyli przy większości sytuacji.

Ciekawe, rozmówcy odposzą sie do obecnie niskich stóp procentowych - równiez z nadzieja, oświadczając iz dzięki nim dywidendy stały sie alternatywa do obligacji i jako narzędzie - zyskały na atrakcyjności i popularności, a przez to pośrednio- równiez inwestowanie na rynku akcyjnym.
.. cóz - pod koniec dostaliśmy brutalna reklamą newlettera dywidendowego - ale cóz.
Gość musi jakoś zbierać kapitał do funduszu nieprawdaż?  :)

W tym wpisie tyle.
Powyższe filmy nie tyle sa odkrywcze - co szlifujące podejście i nas- inwestorów samych - na niekończącej sie drodze do perfekcji i sukcesu.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...