poniedziałek, 3 listopada 2014

Top 5 blogów o dywidendzie: blogi zagraniczne: wybór autorski

Szanowni,

Kontynuując tematykę dywidend i jednocześnie poszukując stabilnych i ciekawych firm na przyszłość i informacji o nich zacząłem trafiać na blogi dotyczące stricte tej tematyki.
Mam cicha nadzieje iż moje wpisy ciążą i dążą w tym właśnie kierunku - również w waszym mniemaniu - przynajmniej taki własnie jest plan.

Postanowiłem więc że podzielę się z wami moim osobistym rankingiem ciekawych blogów w tej tematyce.
A zatem - do dzieła!

Dividend Mantra: http://www.dividendmantra.com/

Jasny, klarowny przekaz, dyscyplina w pisaniu bloga, pełne przedstawienie podejścia do inwestycji i typów na dany miesiąc oraz uważne śledzenie - jednocześnie z komunikowaniem dla czytelników, postępów portfela dywidendowego.
W mojej osobistej ocenie - niesamowicie inspirujący.

Captain Dividend: http://www.captaindividend.com/

Kapitański blog cenię szczególne za podejście do analizy spółek - oraz za ciekawą formę komunikacji ich kupna do portfela.
Większość wpisów bloggerów komunikuje- przewiduję, zastanawiam się, myślę o zakupie .. Kapitan Dywidenda zazwyczaj tworzy wpisy z nagłówkiem "Kupiłem - zobaczcie co..."

25000 Dividends http://www.25000dividends.com/

Ten blog jest unikalny z dwóch względów. Po pierwsze - nie tyle ma ustawiony cel na jaki największe dywidendy- ale na wysyłką, 25 tysięczną dywidendę miesięczną - tak MIESIĘCZNA.
Drugą sprawą która tu pociąga i przyprawia o zazdrość jest właśnie miesieczność wypłat i miesięczność komunikatów o wypłatach.
Z ostatnich wpisów wynika że autor otrzymuje około 1100 dolarów miesięcznie - czyli około 3400 zł (tylko  z dywidend) , celuje zaś w 25 tys dolarów miesięcznie co równa się kwocie blisko 80 tys złotych ... pogardzilibyście? :)  Ja z całą pewnością nie!

PS: jest jeszcze jeden powód la którego warto odwiedzać tego bloga - niesamowita lista marzeń do spełnienia - i sukcesywne jej wypełnianie i skreślanie kolejnych pozycji.
Lista jest tu; link

Daily Dividend Investor http://dailydividendinvestor.com/

Autor tego bloga idzie nawet dalej niż poprzednicy - chce zarabiać dywidendę codziennie!
To idea tak daleka od 1 rocznego oczekiwania na wypłatę ze spółki na GPW - że musiałem umieścić go na liście.
Niesamowite podejście -i co ciekawe, podkreślanie za każdym razem wkładu pracy jaki był konieczny do osiągnięcia kolejnego czeku z dywidendą .. kolejnego dnia (często żaden- lub raz zrobiony i dający zyski nieprzerwanie)

Dywidendowy Holender  http://www.dutchdividend.com/

Blog autora zlokalizowanego nieco bliżej nas niż w Kanadzie czy USA.
Co ciekawe- nie dość że kosi dywidendę na poziomie około 200 euro - to do tego miesięcznie.
Bardzo przejrzyste podejście do planowania zakupów i co warte podkreślenia- uczciwe raportowanie zysków i strat - czyli zwycięstw i ... zebranych doświadczeń :)

Podsumowując te - i wiele innych blogów, warto powiedzieć jedno: niesamowite jest to że można - i jak wiele można jeśli tylko uwolnimy naszą świadomość inwestora- i zechcemy pomyszkować szerzej, o możliwościach jakie przed nami stawia świat inwestycji.
Słowem, nie tylko niepewna, niedokapitalizowana i notorycznie w trendzie bocznym GPW - ale szerzej.. o wiele szerzej!

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...