niedziela, 14 lipca 2013

Fundusze inwestycyjne - wzrost kapitałów 13 miesiąc z rzędu

Fundusze inwestycyjne - realna zmiana i napływ kapitału. 


Szanowni,

Wedle ostatniego raportu serwisu Analizy Online, czerwiec był kolejnym - już 13 miesiącem wzrostu kapitałów w ramach funduszy inwestycyjnych.

Co ciekawe, pod początku roku 2013, do funduszy w sumie wpłynęło - uwaga : blisko 20 miliardów złotych co oznacza ponad 13,5% wzrost.

... nie- to jeszcze nie są fundusze akcyjne a przynajmniej nie w większości czy choćby takiej ilości jak można by się spodziewać.
W ogromnej większości przypadków napływ kapitału odnotowują fundusze pieniężne, mieszane, zrównoważonego wzrostu czy też "absolut return" (ładna nazwa prawda.. )

Innymi słowy, inwestorzy sami - lub za poradą "doradców" delikatnie sondują rynek- sprawdzają czy wzrosty na GPW to już pewniak czy jeszcze nie - stad "jedną nogą" tkwią jeszcze w aktywach jak obligacje i papiery skarbowe których oprocentowanie mówiąc delikatnie nie zachwyca.

They just & simply do not know - should they stay, or should they go ! :) Można podejść do tematu i tak.
Dziś wkładając pieniądze w akcje- zarobimy ledwo ponad inflację a i tak marnie.
Wkładając w akcje- możemy oczywiście stracić, możemy zyskać ...  niemniej dziś wszystkie wskaźniki mówią właśnie o dobrym czasie na ten instrument.

Wybierając wiec fundusz mieszany - to jakby powiedzieć, godzę się aby połowa z moich pieniędzy nie zarobiła nic (wliczając podatek od zysków kapit. i prowizję zarządzającego funduszem) , a jedynie druga połowa miała szanse na zyskanie realnie- podnosząc tym samym wartość portfela.

Cóż, osobiście mam podejście agresywne, akcyjne, dywidendowe i długoterminowe - celuje w zbieranie coraz większego kapitału przez najbliższych 20 lat i dalej życie z dywidend lub np: lokaty..

Pozostaje działać - i najzupełniej robić swoje najlepiej jak to możliwe... a nagroda przyjdzie przy okazji.


Z pozdrowieniami dla Szanownych

Michał Sankowski 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...