wtorek, 16 lipca 2013

Spółka warta uwagi: Czerwona Torebka

Spółka na dziś- z potencjałem na jutro i kilka następnych miesięcy ..


Szanowni,

Przechodząc przez spółki na GPW- i pamiętając iż niebawem czeka na czas raportów półrocznych, chciałbym zwrócić waszą uwagę na spółkę, w mojej ocenie ciekawą technicznie, i niegłupią fundamentalnie.

Czerwona Torebka

Spółka z branży ciekawej- zajmują się budowaniem centrów handlowych i dalej zarządzaniem portfolio nieruchomości w postaci lokali użytkowych na wynajem.
Posiadają model finansowania który gwarantuje niezależność od banków- wychodzą na rynek do indywidualnego człowieka lub małej firmy i oferują do 8% rocznego zysku z zainwestowanego kapitału + oczywiście własność lokalu.

Innymi słowy- traktują zwykłych ludzi , jak indywidualne banki. W ten sposób mogą zaproponować z pozycji siły roczne oprocentowanie co wpływa na niższe koszty pozyskania kapitału i bardziej elastyczny charakter zobowiązań. Z punktu widzenia inwestora, również jest to atrakcyjna propozycja z gwarancją wypłat przez 15 lat - tym bardziej że żadna lokata nie da takich wielkości, zaś akcje w opinii wielu są zbyt ryzykowane.

Oczywiście, w takim układzie pytanie jakie się nasuwa potencjalnemu inwestorowi to - czemu nie do banku?
Czemu uruchamiać kampanię reklamową, docierać do masowego odbiorcy, rekrutować zainteresowanych i podpisywać indywidualne umowy - zamiast udać się do banku ?
Czy problemem był koszt obsługi zobowiązania vs. business plan czy też zbyt krótka historia kredytowa firmy?

Idąc dalej ...

Prześledziłem również raporty roczny i kwartalny.
W obu w porównaniu do poprzedniego okresu (roku lub 1 kwartału 2012) spółka wykazuje znaczące wzrosty w praktycznie wszystkich najważniejszych elementach.

link - raport roczny
link - raport kwartalny

W akcjonariacie spółki jest tylko jedna osoba z grona Zarządu i Rady Nadzorczej - prezes Rady Nadzorczej. Dobrze że jest, szkoda- że tylko jedna osoba mająca wpływ na spółkę (i własne pieniądze w nią zainwestowane)

Wykres, krótkoterminowo zaliczył silną obronę na 10,28 z cieniem nawet do 9,76 i od razu po niej- silne odbicie do około 10,8 zł.

(kliknij aby powiększyć) 


Najbliższe sesje pokażą czy spółka wejdzie na odpowiedni trend.
Niemniej- spółka ciekawa i ze wszech miar warta bardziej poważnego zainteresowania.

Rekomendacja: poczekać 3-4 sesje na potwierdzenie trendu przez kupnem.
Spółka ciekawa długoterminowo.

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...