środa, 3 września 2014

HIT: 2 odsłona wywiadu z Prezesem BPCC - tym razem o przedsiębiorcach i wartości członkostwa w Izbie + ... niespodzianka inwestycyjna :)

Szanowni,

Dziś mam przyjemność przedstawić kolejną część wywiadu z Prezesem BPCC, Panem Michael-em Clay-em. Omawiamy wyróżnik firmy/ przedsiębiorcy, jakim jest członkostwo w BPCC, oraz to w jaki sposób należy go interpretować, czy ma on znaczenie dla wiarygodności firmy i czy można go traktować jako element wspierający wybór na tak.. jeśli chodzi o inwestycje.

Panie Prezesie, zacznijmy więc od tego czym jest członkostwo w Izbie Handlowej dla firmy i jakie kryteria należy spełnić aby je otrzymać.

Członkiem izby można zostać aplikując przez specjalny formularz na naszych stornach i spełniając wymogi konieczne. Wśród nich są takie elementy jak stabilny model biznesowy, dobra kondycja finansowa (firm w upadłości, bankrutów czy firm w kłopotach finansowych staramy się nie przyjmować).

Każda firma wchodząca w skład BPCC przechodzi również Due diligence. Nie akceptujemy wszystkich, mamy jednak szczególne podejście dla firm małych (1-10 pracowników) i średnich (11-150 pracowników) jako że to właśnie dla nich – głównie, pracuje BPCC i one mogą na członkostwie skorzystać najbardziej.

Główna zasada jaka nam przyświeca to partnerstwo z dobrymi, stabilnymi firmami oraz ich aktywny udział w działaniach izby, zaangażowanie, udział w eventach Networkingowych – wyrabiania i poszerzania kontaktów. W ten sposób członkowie BPCC stają się znani w środowisku, zyskują renomę i zwiększają ilość wzajemnych powiązań biznesowych co wpływa na wartość ich marek.

Faktycznie, zgodnie z posiadanymi ponad 200 tys. kontaktów w ramach BPCC, i informacja o objęciu przez izbę przywództwa wśród innych Brytyjskich Izb – na polu najlepszych praktyk wspomagania handlu, korzyści z członkostwa mogą być znaczące. Czy Przedsiębiorcy uzyskują kontakty również z innych izb – praktykujecie wymianę?

Odpowiedź jest prosta – TAK!  Osobiście zachęcam i prezentuję przedsiębiorcom – nie zrzeszonym jak i będącym członkami różnych innych Brytyjsko-narodowych izb, materiał pokazujący to jak działa BPCC oraz w jaki sposób można nawiązać kontakty i robisz interesy z polskimi firmami.  

Co zauważam z dużym zadowoleniem – zainteresowanie takimi prezentacjami zawsze jest duże, a w ostatnim czasie nawet rosnące  co jedynie pokazuje słuszność tych działań.

Jednocześnie warto dodać iż obecnie współpracujemy z organizacja o nazwie UK TI – United Kingom Trade Institute , zwaną też Ministerstwem Handlu UK . Często mamy przyjemność prowadzić aktywności wspólnie z nimi – ostatnią jest BPCC Trade team.
Trade team to specjalny zespół utworzony w Polsce- do świadczenia usług dla  naszych członków oraz pomocy w aktywizacji wymiany handlowej.  Zespół działa na tyle dobrze iż nie dość że stał się międzynarodowym wzorem do naśladowania i model jego pracy jest obecnie kopiowany i powielany w innych brytyjskich izbach, otrzymał również akredytację ministerstwa Handlu UK – jako pierwszy i jak dotąd jedyny tego typu organizmów wśród wszystkich izb.

Pamiętajmy iż wszystkie powyższe elementy pracują na i dla członków BPCC. Mogę więc z dużą pewnością powiedzieć iż bycie naszym partnerem jest nobilitacją  i sposobem na międzynarodowe uznanie i nowe otwarcie na biznes – a w konsekwencji rozwój firmy.

Idąc dalej, Czy wasze działania skierowane są do konkretnych branż – wybieranych przykładowo na bazie obecnych trendów rynkowych, czy tez największej różnicy między importem a exportem do Wielkiej Brytanii – czy tez staracie się pomagać wszystkim wspierającym wymianę w obu krajach ?

Sądzę że właściwą odpowiedzią jest .. różnorodność. Miałem przyjemność wygłaszać ostatnio prezentację  w Docaster na której byli przedstawiciele 26 różnych branż. Wszyscy poszukiwali możliwości rozwoju dla swoich firm, wszyscy z zainteresowaniem przyjęli wiadomości o wzrastającej roli wymiany handlowej z Polską co całościowo przekłada się na dynamikę PKB – po obu stronach kanału la Manche.

Szczególnie ważne jest przedstawienie Polski jako intersującego kraju- który dotychczas był pomijany lub niezauważany przez naszych przedsiębiorców skupiających się na stałych rynkach jak Niemcy, Francja, Włochy… staramy się zmienić ten obraz i przybliżyć im Polski rynek.

Podsumowując, BPCC to prężna organizacja, której członkostwo jest nobilitacją i wyróżnieniem, i  znakiem jakości oraz stabilnego biznesu jak i aktywnego poszukiwania nowych rynków.
Z inwestycyjnego punktu widzenia można wiec przyjąć iż wasze logo umieszczone na stronie firm partnerskich może być traktowane jako dodatkowa zachętą do inwestycji.

Zgadza się. Dodałbym ponadto iż każda firma która chciałby stać się członkiem BPCC może skontaktować się bezpośrednio zemną, a gwarantuję iż dołożę wszelkich starań aby pomóc jej na drodze do członkostwa. (komentarz autorski: zainteresowanych zapraszam do kontaktu na prv do autora)

… mówiąc o inwestycjach – w poprzedniej naszej rozmowie wspomniał Pan o produkcie dedykowanym dla osób pragnących gwarancji, zaufania, bezpieczeństwa i wysokich zysków.  Produkcie którego jest Pan autorem i pomysłodawcą i który jako osoba prywatna – gorąco poleca.
Przyznam że w odpowiedzi na poprzedni wywiad i wzmiankę o tym produkcie, otrzymałem kilka zapytań od zainteresowanych osób – którymi w przeważającej większości byli przedsiębiorcy.  Jest Pan osoba godną zaufania w tych kręgach – stad też pewnie ich słuszna śmiałość i zainteresowanie. Niemniej, ich komentarz mówił: To zbyt piękne by było prawdziwe.. czy takie rozwiązanie naprawę istnieje?

Miło mi słyszeć o zainteresowaniu – szczególnie ze strony przedsiębiorców.  Mówiliśmy już o cechach samego produktu jak Gwarancje bankowe, ubezpieczenie,  gwarancja zysku oraz precyzyjne umowy które wszystkie te elementy spinają w spójną całość.

To co mogę również powiedzieć  to fakt że obecnie produkt Elite Rentier jest oferowany już na całym świecie – oraz jako wiedza elitarna również w Polsce.
Staramy się dostosować poziomy minimalne inwestycji do możliwości i specyfiki kraju i np. mówimy o kwotach 500 tysięcy funtów, czy 200 tys. dolarów jako próg wejścia w Arabii Saudyjskiej, UK, czy USA. W Polsce ta wartość jest znacznie niższa t.j. 200 tys. zł lub 50 tys. dolarów / euro.
Koncepcja bazuje na jednoczesnym działaniu z kilkoma firmami czy osobami w Polsce – które zsumowane pozwoli na efektywne działanie systemu.

Kraje w których obecnie mamy wdrożenia naszego produktu to właśnie Arabia Saudyjska, Kuwejt, Indie, Malezja, USA, Cypr, UK i Polska.
To elitarny  bazujący na unikalnej wiedzy wywodzącej się z masowego i hurtowego handlu produkt – i jestem przekonany iż na dzień dzisiejszy to jedyna taka propozycja na rynku Polskim i Europejskim.  

Częściowo, jest to również wynik moich spotkań z firmami  inwestorami w ramach BPCC – które zaowocowały doświadczeniem i nowym pomysłem na produkt skierowany tak do firm jak i przedsiębiorców rozwijany obecnie w ramach Nexus Capital Management której jestem Partnerem Zarządzającym.

Pozostaje mi życzyć dalszych sukcesów, rozwoju i powodzenia zarówno w ramach BPCC jak i przy Elite Rentier.

Dziękuję za ciekawą rozmowę Panie Prezesie, zaś czytających serdecznie zapraszam do pobrania i obejrzenia prezentacji BPCC podsumowujących dokonania izby oraz siłę wymiany pomiędzy jej członkami w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Prezentacja Doncaster 2014 - link 
Prezentacja trade Team 2014 - link

Dziś do klucza doboru spółek dodajemy kolejny element- logo BPCC jako gwarancje jakości i aktywnego poszukiwania rozwoju i rynków.
Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski           

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...