środa, 3 września 2014

Zryw wzrostowy odsłania najlepsze spółki GPW!

Szanowni,

Przyznam że czekałem na sytuację z jaka mamy do czynienia dziś- jako test pewnej hipotezy.
Otóż przyjąłem założenie iż dobre wyniki wielu dobry spółek przechodzą bez właściwego odzwierciedlenia na wykresach - własnie z uwagi na sytuację na wschodzie.
Określam to mianem swoistego dławienia wzrostów .. ale do czasu.

Silne spółki, z dobrymi wynikami, długą historią bytności na giełdzie i co częste - również długa historia wypłacania dywidend, są szybko identyfikowane przez rynek i odbijają znacząco własnie przy pierwszych oznakach zmiany sytuacji.

Dziś taka oznaką był hucznie medialnie odtrąbiony rozejm na Ukrainie (który później nie okazał się wcale rozejmem .. ale nie o to tu chodzi)
Po tej wiadomości rozpędu nabrały właśnie wartościowe firmy z dobrymi wynikami.

Źródło: bankier.pl

Dla każdego coś miłego.
Wystrzeliły firmy z dobrymi przychodami za kwartał, te z dobrymi zyskami, te z dobrymi zyskami i przychodami łącznie, oraz te które traciły fundamentalnie ze względu na zamieszanie na wschodzie.

jak bardzo wszyscy chcemy hossy, jak bardzo wszyscy chcemy spokoju, ładu i powrotu do jako takiej normalności - wystarczy rzucić okiem.

Mi osobiście najbardziej przypadły do gustu trzy firmy których wykresy zamieszczę poniżej.
Ich wzrosty, po części zaczęły się na bazie dobrych wyników za kolejny kwartał i sumarycznie za minione półrocze - ale co ważne, były to wyniki na tyle silne zaś spółki na tyle wartościowe- że przebiły się przez marazm i niepewność na rynkach i pokazały że można...
Unikalne, niesamowite, godne podziwu i pochwały.

Oto one : LPP, MacroLogic, Serinus.
A oto ich wykresy

LPP


 MacroLogic

 Serinus 

Serinus dzienny - lepiej pokazujący wykonany skok.

Warto przyjrzeć się bliżej tym spółkom - tak w odniesieniu do wyników rocznych, jak i kwartalnych oraz do punktu w którym obecnie znajdują się ich wyceny.

Ważna rzecz: nie mówię że powyższe wzrosty są długoterminowe i że się utrzymają.
Nie mówią że to ich koniec, czy też początek.
Nie mówię również że to jedyne firmy które zasługują na wzrosty ze względu na swoje wyniki...

Mowie natomiast, iż obecnie mamy unikalną szansę śledzenia i wybierania spółek w zależności od ich wrażliwości na wahania nastrojów dyktowanych karabinową lufa przytkniętą do skroni. 

Niektóre drżą jak osiki usilnie poszukując kamienia pod który mogłyby się schować... i tracą na kursach - pomimo iż w wynikach tego nie widać.
Niektóre rosną i spadają na zmianę nie wiedząc do końca jak się ustawić w takie sytuacji.
Niektóre zaś twardo robią swoje .. może wiedząc że naboje w tym karabinie są stare, podrdzewiałe i że to tylko sztuczka marketingowa.
Robią swoje, osiągając coraz lepsze wyniki mając w poważaniu straszenie wojną, użyciem broni atomowej, wojną finansową, wojną na wyniszczenie, czy masowymi wycieczkami w kierunku Kijowa w grupach po 10 tys turystów...

Widać te ostatnie firmy, czekają w ukryciu, aż nadchodzi moment odprężenia i ponownego urealnienia wycen a przynajmniej próby - i ataku na wzrosty.

Jak silne okaże się to uderzenie dziś - zobaczymy.
Ważne, że pozwala zwrócić uwagę na istne perły w tych niepewnych czasach.
Bardzo ciekawe - nie sadzicie ?

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...