niedziela, 29 grudnia 2013

Brutalna prawda o dzisiejszym świecie inwestycyjnym i etapie na którym sie znajduje


Szanowni,

Trafiłem na bardzo ciekawe wideo mówiące o dzisiejszym stanie finansów USA i wielu krajów mu podobnych i ... jakże zapalczywym pompowaniu bański inflacji przez większość z tych krajów.

Wnioski z tego przekazu są dość przerażające:

  • dolar stracił wartość, i idzie w prostej linii do hiperinflacji 
  • podobny model do tego w jakim działa USA, jest praktykowany przez wiele światowych największych gospodarkę - wystarczy poczytać jakie kraje drukują w nadmiarze gotówkę 
  • całość oznacza osłabienie wartości posiadanej gotówki w zastraszającym tempie i powrót do czasów gdzie wartością są dobra trwałe, nieruchomości i metale 
  • gotówka krążąca w obiegu - jest bezwartościowa i im więcej dóbr trwałych można za nią kupić tym lepiej!
Wedle autora poniższego wideo, idziemy w kierunku rewolucji i największego w historii, globalnego, transferu gotówki od tych którzy nie maja - do tych którzy mają .. pomysł  i wiedzę jak się do powyższego przygotować. 

Moim zdaniem, polskim odpowiednikiem, a raczej skutkiem powyższego jest możliwość obniżenia naszego wzrostu i handlu zagranicznego i w efekcie zwiększenia bezrobocia.
niemniej to tylko kawałek konsekwencji i szans na jakie możemy się zacząć przygotowywać. 

W kilku poprzednich wpisach, wspominałem już o książce mówiącej o historii pieniądza i szczególnie o historii kryzysu i hiperinflacji jaki miał miejsce w Niemczech w okresie międzywojennym. 
Największą wartością w tym czasie nie miały papiery wartościowe - ale dwie kategorie towarów- dobra trwałe jakie można było sprzedać za żywność i ... żywność którą można było wytworzyć. 

Piękno i stosunkowa prostota tamtejszego kryzysu polegała na tym że miał on zakres lokalny - ograniczał się w głównej mierze do Niemiec zaś poza ich granicami czyhały grupy inwestorów kupujących za "twardą walutę" najcenniejsze co Niemcy mieli do zaoferowania. 
Co będzie  ową "twardą walutą" nowego kryzysu? za co będziemy kupować wartość w globalnym świecie wpływów i rynków - moim zdaniem może dość do czegoś co już zaobserwowaliśmy w Grecji, Portugalii, czy Hiszpanii - a mianowicie do wymiany barterowej. 

Czas pokaże.
Jedno jest pewne - czekają nas ciekawe czasy. 

Oto film: zachęcam do przewinięcia do 1:47 - wtedy wszystko sie zaczyna. Z poważaniem

Michał Sankowski


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...