niedziela, 8 grudnia 2013

Hip hip Hurra - zostaniemy ograbieni z oszczędności!

... cieszmy się i radujmy z nadchodzących czasów prosperity!


Szanowni,

Jak wszyscy wiemy, główna wiadomością ostatniego tygodnia jest fakt przejścia zmian czy jak niektórzy mówią "reformy OFE".
To prawdziwie wspaniałe wydarzenie - i nie mówię sarkastycznie!

Odnośnie negatywnych reperkusji tego faktu, wielu (również sam) napisało już tak wiele, że niewielu mogło o tym nic nie usłyszeć. 
Warto wiec napisać coś- o czym wielu , lub prawie nikt - nie pisze - czyli o radości wywodzącej sie z tego zdarzenia! 

Radość, najczęściej w naszych, ludzkich umysłach, wyłania się w momencie odkrycia, zrozumienia, dostrzeżenia, czy potwierdzenia pewnych hipotez.
Jak wiele radości mogliśmy wiec doświadczyć w mijającym właśnie tygodniu!!!

Już wiemy, na więcej niż sto procent i mamy pewność nad pewnościami i ani cienia żadnej choćby najmniejszej wątpliwości odnośnie następujących faktów:

  • Rząd robi co chce, i ma w głęboki poważaniu zdanie obywateli, ekspertów branżowych, zdanie instytucji i inwestorów międzynarodowych, oraz swoich własnych instytucji
  • Opozycja, praktycznie nie jest opozycją faktyczną gdyż jej sprzeciw nie istnieje w przełożeniu na działania sprawcze, i skupia się na mówieniu - co nic nie daje 
  • Wszelkie próby sprzeciwu wobec rządowych propozycji zostały albo zmarginalizowane, zaplątane w sieć dezinformacji medialnej, ich wyraziciele zmanipulowani lub też .. przekonani do zmiany stanowiska :) 
  • Obrona interesu obywateli, nikomu nie leży na sercu, chyba że ekonomistom - a i tych niewielu jest z głosem wystarczająco donośnym. 
Takie są fakty, taką sytuację mamy dziś, takie jest prawdziwe oblicze dzisiejszego Państwa - DYKTATURA dopuszczająca medialną paplaninę jako formę debaty publicznej - z której i tak nic kompletnie nie wynika. 

Co powyższe oznacza dla świadomych świata inwestorów tudzież ludzi troszczących się o przyszłość swoją i swoich najbliższych ?

Moi zdaniem - oddech ulgi, i nowy zastrzyk gigantycznej dawki pozytywnej energii i motywacji do działania. To wręcz wspaniałe. Właśnie znikły wszelka nadzieja, ułuda, szansa czy jakiekolwiek domniemanie że rząd działa lub będzie działał w interesie społecznym . 
Dotychczas mogliśmy mieć przypuszczenie że może jednak .. że to przez pomyłkę, że w ogólnym rozrachunku ... dziś- mamy czarno na białym że tak nie jest - koniec niepewności! 

Wielki mag niepewności manipulowanej, właśnie zrzucił mistyczną woalkę i nie ma już kulek z zasłoną dymną - Król jest nagi moi szanowni! 

Król jest nagi a gospodarka się rozwija, bezrobocie maleje, inflacja trzyma się na jednym z najniższych poziomów ever! , do tego PMI Polski idzie w górę i stale trzyma się powyżej granicy 50 punktów. 
Do całości należy dołożyć nową perspektywę inwestycji w nowe technologie i innowacyjność finansowaną z funduszy unijnych - które będzie wspomagać przemysł i tworzyć nowe miejsca pracy. 

Wig, i wszystkie pomniejsze indeksy maja jeszcze długą drogę do szczytów z 2007 roku - a wiec potencjał wzrostu. Dywidendy wypłacane przez firmy rożną, a wyniki finansowe za obecny 2013 rok powinny większość z nich zmotywować do jeszcze większej szczodrości - lub - inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa - pozytyw w każdym układzie. 

Nam, inwestorom, świadomym swojej wartości, rynku i kierunku zmian, ojcom , mężom, matkom i żonom, Polakom, obecna sytuacja powinna dodać otuchy, przydać skrzydeł i pozwolić na lot i wzrosty dotąd nieosiągalne. Dziś możemy sięgnąć szczytów!

Szanowni, dziś spadła kurtyna niepewności.
Dziś dokładnie wiemy gdzie jesteśmy i jaki obrać kierunek.
Do boju!
Dla lepszego jutra dla nas samych, dla naszych najbliższych i dla Polski!

Z poważaniem dla Szanownych 

Michał Sankowski 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...