wtorek, 13 maja 2014

Dywidendy 2014 - nabycia praw i wypłaty : kiedy kupić a kiedy sprzedać aby zyskać najwięcej

Szanowni,

Rok 2014 pod katem nabycia praw i samych wypłat dywidend może być dość znacząco inny niż miało to miejsce w roku poprzednim.

Dla przypomnienia - w artykule w lutym pokazałem nabycia praw i wypłaty w 2013 roku: link: Dywidendy , największe jakie zostały wypłacone w 2013 roku

Najnowsze zestawienie nabyć i wypłat dywidend w bieżącym roku pokazuję iż największa kumulacja nabyć dywidend ma miejsce w właśnie w maju- własnie dziś.
Powyższe oznacz - szczególnie dla łowców dywidend, iż po maju mogą oni z pewnym spokojem pozbyć się części akcji i rozpocząć ochronę kapitału przed potencjalnymi lipcowymi czy sierpniowymi spadkami - aby z nową siłą i pozbawionym strat zasobem gotówki ruszyć ponownie na zakupy w okolicy czerwca lub lipca?Czemu właśnie czerwiec lub lipiec? 

Cóż - akcje, nawet tych najlepszych spółek, warto nabywać gdy są tanie.
Tanie zaś będą w momencie odcięcia od ceny akcji- właśnie wypłaconej dywidendy.

Oto jak prezentują się terminy wypłat dywidendy:Naturalnie, jeśli uwzględnimy zawirowania z OFE w lipcu - możemy zdecydować się na powrót na rynek z pełną siłą - na spokojnie w sierpniu czy wrześniu.

Mam wrażenie że nie wszystkie spółki podały jeszcze terminy nabycia praw i wypłat dywidend - lub też że nie wszystkie z już podanych są ostatecznymi. Stąd też sytuacja może się jeszcze zmienić- niemniej mechanizm pozostaje ten sam:

  1. nabycie praw do dywidend i uzyskanie prawa do dywidendy 
  2. sprzedaż akcji 
  3. otrzymanie dywidendy 
  4. ponowne zainwestowanie w akcje - przy niższych cenach uwzględniających odcięcie wartości dywidendy od wyceny
Polecam zainteresowanym bliższą analizę kilku wartościowych spółek dywidendowych o jakich pisałęm na tym blogu. 
Może okazać się to zyskownym podejściem. 

Z poważaniem dla Szanownych 

Michał Sankowski 

PS: Jeśli powyższy wpis przypadł Ci do gustu drogi czytelniku- zapraszam do zagłosowania na ten blog w konkursie Money.pl - LinkBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...