niedziela, 6 kwietnia 2014

Spółki NewConnect - waga lekka GPW .. i całkiem realne zyski!

Szanowni,

Skupiając się w ostatnich wpisach priorytetowo na głównym roku GPW, po moszczeniu niestety traktowałem rynek New Connect.
Trochę przez skoncentrowanie na głównym roku, trochę przez niepewność jaka rynkowi NC towarzyszyła od samego początku powstania.

Jak dziś pamiętam rozmowy jakie toczyłem z inwestującymi znajomymi, których konkluzją było stwierdzenie iż spółki notowane na tym parkiecie są zbyt małe, zbyt chybotliwe finansowo, zbyt niepewne, zbyt .. nieokreślone.

Naturalnie każda spółka jest inna i każdą trzeba rozpatrywać oddzielnie - niemniej w ostatnich czasach obserwuję znaczącą poprawę tj:

- spółki zaczęły masowo aktualizować oficjalne dane finansowe grupowane poprzez firmę Notoria i dalej publikowane na łamach różnych serwisów inwestycyjnych - co wydatnie ułatwia analizę.

- niektóre spółki i jest ich całkiem sporo - wypłacają dywidendę ! Tak! Małe spółki na new Connect czują się na tyle dojrzałe że wypłacają dywidendę !

- wyniki finansowe wielu z nich są naprawdę imponujące i w % ni jak nie ustępujące lub nawet przewyższające te - firm notowanych na GPW. Dość powiedzieć że byłem w stanie wybrać 36 spółek z rynku NC, które wykazały dodatnią dynamikę wzrostów zarówno na zyskach jak i na sprzedaży rok do roku.

Wspomniane powyżej 36 spółek poddałem dalszej analizie i kolejnym filtrom  kluczy doboru.
Finalnie wybrałem kilka które :

 • charakteryzują się wzrostami w kategorii sprzedaży i zysków 
 • charakteryzują się wypłacaną dywidendą - min 1 raz pod rząd :) 
 • ich obecna wycena jest poniżej maksimów z ostatnich 2 lat - po przy złożeniu z wzrastającymi wynikami powinno dawać nadzieje i potencjał na wzrost. 
Używając tego prostego klucza doszedłem do wyznaczenia następujących firm: 

 • Cyfrowe Centrum Serwisowe SA - Emitent działa na rynku telefonii komórkowej i urządzeń mobilnych.

 • Centrum Finansowe Banku BPS SA - Emitent działa na rynku usług finansowych związanych z obrotem wierzytelnościami.

 • Codemedia SA - Codemedia S.A. - prowadzi działalność w obszarze wykorzystania mediów w komunikacji marketingowej oraz sprzedaży produktów i usług marketingowych.

 • Gwarant Agencja Ochrony SA

 • Netwise SA - Netwise SA koncentruje się na wdrożeniach i konsultingu związanym z systemami do zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz dostarczaniu kompleksowego wsparcia w ramach IT Governance zarządzania mapą drogową technologii i strategii IT w przedsiębiorstwach). 

 • Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap SA 

 • Revitum SA - Podstawową działalność Emitenta stanowi wykonywanie testów diagnostycznych organizmu oraz sprzedaż suplementów diety. 

 • Analizy Online SA - Głównym obszarem działalności Spółki są serwisy informacyjne, dostawa danych dla instytucji rynku zbiorowego inwestowania oraz związanych z nimi podmiotów, jak również oprogramowanie wspierające sprzedaż produktów finansowych. 

 • S4E SA - Firma S4E jest dystrybutorem rozwiązań IT z wartością dodaną  VAD w obszarze bezpiecznego składowania danych (storage) i networking. Spółka swoją ofertę kieruje do partnerów handlowych o profilu VAR (ang. Value Add Reseller) oraz Integratorów Systemowych.


Wśród powyższych spółek jak dotąd dwie wspomniały lub zdecydowały o wysokości wypłaty dywidendy. 
Są nimi Netwise oraz Analizy online. W przypadku obu spółek wysokość dywidendy gwarantuje około 7% przychodu w odniesieniu do obecnych cen akcji. 
Warto również uważnie przyglądać się spółce S4E, której obecny kurs wynosi lekko ponad 10 zł  - i jeśli dywidenda jaką firma wypłaci ( a zyski za 2013 rok były sowite) , będzie na podobnym w poprzednim roku poziomie to możemy liczyć na około 15-16% zwrot z inwestycji .. oczywiście o ile się na to zdecydują - obecnie to czyste fantazjowanie. 

Kończąc wspomogę się pokazaniem wykresów trzech powyżej wspomnianych firm. 
Pierwsza, Netwise ma szanse na spore wzrosty o ile zostanie dostrzeżona przez inwestorów, druga Analizy, to spółka stabilna z długą historia i w mojej ocenie nadal z potencjałem an wzrosty - szczególnie przypominając sobie osiągane wyniki. źródło: bankier.pl 


Niniejszym dodaję Netwise, Analizy do portfela wirtualnego. 

Z poważaniem dla Szanownych

Michał Sankowski 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Weź udział w dyskusji, zostaw myśl, komentarz, uwagę lub sugestię.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...